Hintli milyarder Mukesh Ambani’nin 170 arabalı lüks garajı

Sercan ÇELİKBAŞ

Hindistan’ın en zengin insanı Mukesh Ambani son olarak oğlu için yaptığı dünyanın en pahalı düğünü ile gündeme geldi. Ambani’nin oğlu Anant ve nişanlısı Radhika Merchant’ın düğün öncesi yapılan partisine Bill Gates, Mark Zuckerberg, Ivanka Trump gibi ünlü isimler katıldı. Partide sahne alan Rihanna’nın bir buçuk saat için 6 milyon dolar aldığı öne sürüldü.

Hintli milyarderin bunun yanı sıra 2 milyar dolarlık özel konutundaki 170 lüks arabadan oluşan koleksiyonu da göz kamaştırıyor. 27 katlı bu gökdelen, Hindistan’ın en büyük ve en pahalı özel otomobil koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapıyor. Garaj, otomobil tutkunları tarafından sıklıkla ‘Jio garajı’ olarak ifade ediliyor.

Çoğu milyarder gibi Mukesh Ambani ve ailesi de süper arabaları seviyor ve koleksiyonları oldukça etkileyici gözüküyor. Jio garajı, çeşitli Rolls-Royce’lar, Lamborghini’ler, Bentley’ler, Ferrari’lerin yanı sıra Hindistan yapımı arabalardan oluşan bir araba koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.

Ambani’nin Jio garajındaki arabalardan bazıları, Elon Musk’un araba koleksiyonundan bile daha nadir. Netflix belgeseli Cricket Fever: Mumbai Indians sayesinde ikonik Jio garajı da otomobil tutkunları tarafından görüldü. Jio garajı, Ambani ailesinin Mumbai’deki 27 katlı konutunun alt katında yer alıyor.

Ailenin güvenlik personeli bile dört adet Mercedes-AMG G63 kullanıyor.

Mukesh Ambani’nin araba koleksiyonundaki en pahalı arabalardan bazıları şunlar; Mercedes-Maybach Benz S660 Guard, Zırhlı BMW 760İ, Rolls Royce Phantom Drophead Coupe, Ferrari SF90 Stradale, Mercedes Maybach 62, Aston Martin Rapide, Bentley Continental Flying Spur, Lamborghini Urus, Bentley Bentayga

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x